TO SIĘ WYDARZYŁO

19-23.08.2019

Kolejny wakacyjny tydzień w naszym przedszkolu za nami. Tym razem dzieci brały udział między innymi w przedszkolnych mistrzostwach gier planszowych oraz układania puzzli, a także wykonały przepiękne latawce. Na koniec tygodnia przyszedł czas na relaks w „kinie” i degustację pysznego popcornu 🙂

19.08.2019

Minął kolejny ciekawy wakacyjny tydzień w naszym przedszkolu. Dzieci bawiły się rozmaitymi przygotowywanymi w przedszkolu masami plastycznymi. Taka zabawa to świetne ćwiczenie małej motoryki. Przedszkolaki ugniatając masy plastyczne, nie tylko udoskonalały precyzyjną pracę mięśni, ale poznawały różne bodźce dotykowe.  Podczas innych zajęć przedszkolaki były świadkami widowiskowych eksperymentów. Na zakończenie tygodnia wzięły aktywny udział w mini grze w piłkę nożną i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.  

09.08.2019

Czas wakacji w naszym przedszkolu to przede wszystkim czas odpoczynku, ale staramy się, aby ten odpoczynek był aktywny.  Pierwszy tydzień sierpnia w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem „Bawimy się wesoło”.  Dzieci świetnie bawiły się wśród tęczowych baniek mydlanych. Mogły poczuć się jak prawdziwi artyści malując piękne obrazy na folii. Na zakończenie tygodnia wzięły udział w zabawach sportowych na świeżym powietrzu.  

8.08.2019

Wakacyjnych zabaw ciąg dalszy 😉

 

6.08.2019

W wakacje, w naszym przedszkolu czas płynie równie radośnie 🙂

31.07.2019

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Dzieci w naszym przedszkolu  spędzają go bardzo aktywnie i bawią się rewelacyjnie. Kreatywność, praca zespołowa i dobry humor to nieodzowne elementy naszych wakacyjnych zająć i zabaw. Czas wakacji to czas odpoczynku, ale również jest to czas na odkrywanie i zgłębianie tego wszystkiego, na co nie było czasu w ciągu roku szkolnego, dlatego staraliśmy się, aby dzieciom podczas wakacji nie zabrakło wrażeń, aktywności i możliwości rozwoju. Oprócz różnorodnych zabaw w gronie rówieśników nasze przedszkolaki doświadczały różnych technik plastycznych, dzięki którym nie tylko pobudzały wyobraźnię, ale również rozwijały kreatywność, wrażliwość estetyczną i wpływały na rozwój sprawności manualnej u dziecka. Przedszkolaki jednak przede wszystkim spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zabawy indywidualne czy grupowe pozwalały na poznawanie otaczającego nas świata poprzez doświadczanie, obserwację ludzi, zwierząt, roślin oraz zjawisk przyrodniczych. Jednak najważniejszym celem było zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu. Dzięki organizowanym seansom bajkowym dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie chrupiąc pyszny popcorn. Natomiast w podróż do świata czarów i magii zaprosił dzieci iluzjonista Damatus. Przed nami kolejny miesiąc wakacji i jeszcze wiele ciekawych zajęć o tematyce letniej, wakacyjnej.

23.06.2019

Kochany tato – zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości.

Dzisiaj za wszystko chcę Ci
dziękować i skromny bukiecik kwiatów darować… 

2⃣3⃣czerwca obchodzimy Dzień Ojca👨‍👧‍👦Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkole Publiczne nr 4 w Radomiu przygotowały wierszyk dla swoich tatusiów👧🧑My również dołączamy się do życzeń małych radomian💐

Opublikowany przez Radom Sobota, 22 czerwca 2019

18.06.2019

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

„Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. ”

W poniedziałek i we wtorek odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie dzieci z grupy LEŚNA KRAINA, KRAINA FANTAZJI i TĘCZOWA KRAINA, które od września wstąpią w szkolne progi. Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszystkim dzieciom  życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.  

 

14.06.2019

W jaki sposób można zapobiegać infekcjom? Jak należy o siebie dbać, aby się nie rozchorować ? Na czym polega zdrowy styl życia? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielała dziś KRASNOLUDKOM, MISIOM i SMERFOM pani pielęgniarka. Opowiedziała też dzieciom na czym polega jej praca. Przyniosła i pokazała wiele narzędzi: strzykawki, plasterki, bandaże, szpatułki, stetoskop.

 

DYREKCJA ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE

PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 4

W RADOMIU

SERDECZNIE DZIĘKUJĄ

PANU MARKOWI KOTLIMOWSKIEMU
ZA CZAS SPĘDZONY PO PRACY NA PRZYGOTOWANIACH
PROFESJONALNEGO NAGŁOŚNIENIA DLA AKTORÓW I WIDOWNI
 A TAKŻE OŚWIETLENIA.

PODZIĘKOWANIE

DYREKCJA ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE

PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 4

IM. JULIANA TUWIMA W RADOMIU

SERDECZNIE DZIĘKUJĄ

WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ

W PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

 Z CYKLU „DOROŚLI-DZIECIOM” PT. „KOPCIUSZEK”

DZIĘKUJEMY !!!

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO

 • WICEPREZYDENTA MIASTA RADOMIA PANA KONRADA FRYSZTAKA ZA POMOC I SZCZEGÓLNE ZAANGAŻOWANIE W PROJEKT „DOROŚLI-DZIECIOM”
 • WICEPREZYDENTA MIASTA RADOMIA PANA JERZEGO ZAWODNIKA
 • SEKRETARZA MIASTA RADOMIA PANA MICHAŁA MICHALSKIEGO

ZA UDZIAŁ I UATRAKCYJNIENIE NASZEGO WYSTĘPU

 

LICZYMY NA UDZIAŁ PAŃSTWA W PRZEDSTAWIENIU Z CYKLU „DOROŚLI-DZIECIOM” RÓWNIEŻ ZA ROK.

 

03.06.2019

NIEZWYKLI GOŚCIE W NASZYM PRZEDSZKOLU KRZYŚ I PAN DANIEL RUTKOWSKI

Krzyś cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną EB-pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Daniel Rutkowski – polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi piórkowej oraz zapaśnik. W przeszłości walczył dla BAMMA i PLMMA. Od 31 maja 2019 mistrz federacji Babilon MMA w wadze piórkowej. Pan Daniel, który ma wielkie serducho przekazał na cel charytatywny koszulkę dla Krzysia, którą można wylicytować na Bazarku Krzysia.  Nasze przedszkole także włącza się w pomoc dla Krzysia organizując w placówce zbiórki charytatywne. Podczas ostatniej zorganizowanej w czasie spektaklu DOROŚLI-DZIECIOM pt. „Kopciuszek”, dzięki hojności widzów udało się zebrać kwotę 2052,79 zł i 13 euro . 

 

30.05.2019

SPEKTAKL DOROŚLI-DZIECIOM „KOPCIUSZEK”

Już po raz jedenasty z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki były widzami niezwykłego przedstawienia. W ramach akcji DOROŚLI- DZIECIOM personel przedszkola i rodzice przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. „Kopciuszek”.

Na widowni sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych zasiadły dzieci i ich rodzice oraz zaproszeni goście, w tym wiceprezydent Radomia Karol Semik.

Wspaniała gra aktorów, przepiękne dekoracje, kostiumy, muzyka, mnóstwo humoru to wszystko mogliśmy podziwiać podczas spektaklu. Widownia żywo reagowała nagradzając zasłużonymi brawami wykonawców – byli po prostu fantastyczni! 

Podczas spektaklu zorganizowano zbiórkę funduszy na środki opatrunkowe dla Krzysia Czupryna, który choruje na ciężką postać EB – pęcherzowe oddzielanie naskórka. Dzięki hojności widzów udało się zebrać kwotę 2052,79 zł i 13 euro .

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia w mediach:

GALERIA COZADZIEŃ
TV DAMI

24.05.2019

DZIEŃ MAMY I TATY

„ Kocham mamę, kocham tatę,
bo są dla mnie całym światem!”

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty.  Dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. 

14.05.2019

III PRZEDSZKOLNE IGRZYSKA MATEMATYCZNE 2019

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom: Tatianie Gębce, Jasiowi Pawlakowi, Jasiowi Stefańskiemu oraz Antosiowi Żołna, udziału w III Przedszkolnych Igrzyskach Matematycznych zorganizowanych przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Radomiu. Dodatkowe gratulacje kierujemy dla Jasia Pawlaka za zdobycie jedynej nagrody specjalnej jury za umiejętność logicznego myślenia.

07.05.2019

TEATR KUKIEŁKOWY „TOMCIO”

,, Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca.
Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni.”
P. Bosmans

We wtorek 7 maja nasze przedszkole odwiedził Teatr Kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Bajka o szczęściu”. Tematem bajki była przyjaźń i to jaką ma ona wartość w życiu człowieka. Głęboka treść, piękna scenografia i kukiełki oraz muzyka sprawiły, że przenieśliśmy się w baśniową krainę i z niecierpliwością czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Zapamiętajmy morał płynący z tej bajki: przedmioty choćby najpiękniejsze szczęścia nie dają. Największym jego źródłem są przyjaźń i miłość bliskich.

26.04.2019

Żabki i Morska Kraina poznają tajemnice numeru alarmowego 112 😃🚒🚓🚑🏥

07.04.2019

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi…”
Jan Paweł II

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość
– DZIĘKUJEMY !

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w dniach 4-5 kwietnia 2019 r. włączyli się do udziału w CHARYTATYWNYM KIERMASZU WIOSENNYM i okazali swoją hojność kupując wiosenne stroiki i ozdoby świąteczne.

Dzięki Państwa szczodrości i zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 3734,70 zł. Dochód z kiermaszu przekazaliśmy mamie 4- letniego Krzysia –  zebrane fundusze zostaną przeznaczone na środki opatrunkowe dla chłopca, który choruje na ciężką postać EB – pęcherzowe oddzielanie naskórka.

Okazana życzliwość i zrozumienie pozwalają wierzyć, że nasze serca pozostają wciąż otwarte na cierpienie i krzywdę drugiego człowieka.

3.04.2019

W ostatnim tygodniu nasze przedszkole kilkakrotnie odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej. Goszcząc w każdej grupie rozmawiała z dziećmi na wiele ważnych tematów, takich jak zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy czy zachowania w stosunku do obcych czy zwierząt. Przyniesione przez Panią rekwizyty okazały się bardzo pomocne a całe spotkanie na pewno pozostanie w pamięci dzieci na zawsze 🙂

25.03.2019

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole jest najchętniej wybierane i najbardziej przyjazne dzieciom według rankingu przeprowadzonego przez redakcję gazety Echo Dnia. Dziękujemy, za zaufanie jakim Państwo nas obdarzają powierzając opiekę nad swoimi dziećmi. 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: W Radomiu ruszył nabór do przedszkoli. Które przedszkole jest najlepsze? Ile jest miejsc dla trzylatków?

22.03.2019 

Rozstrzygnięcie konkursu „STROIK WIOSENNY”
Wszystkim przedszkolakom wraz z rodzinami, którzy przygotowali piękne stroiki gorąco dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości i wyobraźni. Prace zgłoszone na konkurs były oryginalne, pomysłowe, wykonane z różnorodnych materiałów. W każdej z prac widać  było połączenie dziecięcej wyobraźni z dokładnością i starannością rodziców.
Komisja obradowała długo i burzliwie, jednak ostatecznie  postanowiła, że wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Wkrótce zostanie zorganizowany charytatywny kiermasz wiosenny, podczas którego będzie można zakupić stroiki. Zebrane fundusze  zostaną przeznaczone na środki opatrunkowe dla 4- letniego Krzysia Czupryna – mieszkańca naszego miasta, który choruje na ciężką postać EB – pęcherzowe oddzielanie naskórka.

                                                               

                                               

21.03.2019 

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Dzieci z naszego przedszkola kolorowo i radośnie powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki, przebrane w kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy zebrały się w sali „Małego artysty” by wspólną zabawą, wierszami, piosenkami, inscenizacją oraz pokazem wiosennej mody pożegnać zimę i przywitać nową porę roku -wiosnę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia: „Wiosna folklorem malowana”

08.03.2019

,,Dzień Kobiet, Dzień Kobiet
Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec
Piosenka z radia popłynie”

W piątek w naszym przedszkolu, w każdej grupie wiekowej obchodzony był 8 Marca, czyli Święto wszystkich Kobiet i ,, dużych”  i tych ,,małych”. Chłopcy przygotowali z tej okazji wiele niespodzianek. Od samego rana składali życzenia swoim Paniom oraz koleżankom z grupy. Nasze sale wyglądały w tym dniu bardzo kolorowo. Pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty, laurki oraz czekoladki. Dziewczynki nie kryły swojego zadowolenia, były szczęśliwe i uśmiechnięte. Dziękujemy za pamięć i miło spędzony dzień.

01.03.2019

W piątek dzieci z grupy MORSKA KRAINA przygotowały  dla swoich młodszych i starszych kolegów przedstawienie oparte na bajce „Jarzębinka”. To tradycyjna bajka, której bohaterkami są stara babuleńka i jej wnuczka Jarzębinka. Dziewczynka zostaje porwana przez wilka, a wszystkie książkowe zwierzęta pomagają babci w poszukiwaniach.  Dzieci uważnie oglądały przedstawienie i z wielkim zaciekawieniem śledziły losy  bohaterów. Bajka wszystkim się podobała o czym świadczył śmiech dzieci, gromkie brawa. 

28.02.2019

TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

„Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty”.

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień -€ Tłusty Czwartek. Dzieci poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-€ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem oraz chruścików. 

22. 02. 2019

W piątek 22 lutego dzieci wzięły udział w wyjątkowym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt. „Bajkowy świat musicalu” podczas, którego miały możliwość wysłuchania utworów ze znanych im  bajek m.in. Krainy Lodu „Mam tę moc” oraz Małej syrenki „Naprawdę chcę”. Przedszkolaki  brały aktywny udział w koncercie– tańcząc, śpiewając. Dzieci w tego typu koncertach uczestniczą regularnie. Głównym celem koncertów edukacyjnych jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, zapoznanie z podstawowymi informacjami z zakresu wiedzy o muzyce, instrumentach muzycznych oraz twórczości kompozytorów. 

14 LUTY WALENTYNKI  

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

14 lutego 2019 roku był dla DZIECI z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka, balonika . Dzień Walentynkowy  z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

28.01 – 8.02.2019

FERIE NA WESOŁO

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 28 stycznia  do 8 lutego. Plan ferii był na tyle ciekawy, że stwarzał dzieciom okazje do odkrywania nowych rzeczy, pobudzał ich rozwój , poszerzał zainteresowania,  oraz pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne, poprzez poznawanie nowych  ciekawych osób i zdobywanie interesujących doświadczeń.

Oto tylko niektóre z atrakcji:

3-4 latki:

 • Wyjście do Multikina na seans pt.: „Psi patrol” /w programie dodatkowo zwiedzanie kina;
 • Udział dzieci w największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO połączone z warsztatami;
 • Udział dzieci w warsztatach kulinarnych w Manufakturze „Sama słodycz”;
 • Spotkanie z pielęgniarką ,która przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy;
 • Wyjście do pobliskiej piekarni- poznanie zawodu ekspedientki, piekarza;
 • Wycieczka do przedszkolnej kuchni – spotkanie oraz rozmowa z panią kucharką;
 • „Dzień małego kucharza”- po rozbudzeniu zainteresowań kulinarnych dzieci samodzielnie wykonywały owocowe szaszłyki , mieszały cisto na gofry jak również przygotowywały popcorn;
 • Zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną ;
 • Mini olimpiada sportowa- konkurencje sportowe miedzygrupowe;
 • Zabawy i gry multimedialne z użyciem tablicy interaktywnej;
 • Konkursy i zabawy plastyczne;
 • Teatrzyki w wykonaniu nauczycielek ,zamiennie z dziećmi / dziecko widzem i aktorem;

5-6 latki:

 • Wyjście do Astrobazy – poznanie ciekawostek z odległego kosmosu;
 • Udział dzieci w największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO połączone z warsztatami;
 • Spotkanie z pielęgniarką z Radomskiego Centrum Onkologii ,która przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy;
 • Wycieczka do przedszkolnej kuchni – spotkanie oraz rozmowa z panią kucharką;
 • „Dzień małego kucharza”- po rozbudzeniu zainteresowań kulinarnych dzieci samodzielnie wykonanie gofrów z bitą śmietaną;
 • Sensopsoty- zabawy sensoryczne „Literkowy talerzyk”, „Sensoryczny dywanik”;
 • Wyjście do Multikina na seans pt.: „Asteriks i Obeliks. Tajemnice magicznego wywaru” /w programie dodatkowo zwiedzanie kina;

08.02.2019

Dziś przedszkolaki uczestniczyły także w wyjątkowym pokazie tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Akademii Tańca CMG. Dzieci mogły zobaczyć tancerzy w tańcach standardowych: walcu angielskim i wiedeńskim, w tangu, fokstrocie i quick stepie oraz tańcach latynoamerykańskich: cha- chy,  jive, sambie i rumbie. Nad całym wydarzeniem czuwała Pani Monika Gruszka, która przybliżyła dzieciom charakter poszczególnych tańców, zwróciła uwagę dzieci na piękne stroje tancerzy i grację z jaką się poruszają w tańcu. Było to piękne, kolorowe i roztańczone wydarzenie!

08.02.2019

„Czerwone jagody wpadają do wody,
Powiadają ludzie że nie mam urody”

W progi naszego przedszkola zawitali niezwykli goście –  Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”.  Zespół zaprezentował przyśpiewki, zabawy oraz pieśni ludowe. Naszych przedszkolaków podczas spotkania zachwyciły także prezentowane  różnobarwne stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne. To niecodzienne spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości, które na długo pozostanie w ich pamięci. Zorganizowane spotkanie miało na celu promocję folkloru oraz przybliżenie przedszkolakom pięknej kultury ludowej.

07.08.2019

FERIE W PRZEDSZKOLU

Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach. Czas odpoczynku, w którym nauka odchodzi na drugi plan, a nadają mu rytm własne przyjemności. Tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca. Podczas ich trwania w naszej placówce czekała na dzieci moc atrakcji. Zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania ferii. Głównym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń, nikt się nie nudził. Dla dzieci z grup: MUCHOMORKI, SKRZATY, WIEWIÓRKI, MISIE, KRASNOLUDKI I JEŻYKI nie zabrakło zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych oraz spacerów i wycieczek – dzieci świetnie się bawiły podczas pierwszej wizycie w kinie poznając jego zaplecze oraz uczestnicząc w seansie bajkowym.
Szkoda, że czas ferii tak szybko minął, ale cieszymy się i mamy nadzieję, że aktywny wypoczynek bardzo dobrze wpłynął na nasze przedszkolaki. Jesteśmy pewni, że dzieci po feriach w pełni sił ze swoimi koleżankami i kolegami ponownie będą z chęcią zdobywać wiedzę i umiejętności w naszym przedszkolu.

21-22.01.2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 Stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą miłość i wdzięczność kochanym Babciom i Dziadkom. W naszym przedszkolu, jak co roku, mali aktorzy w wieku 4-6 lat, przygotowali pod okien nauczycielek piękne przedstawienia artystyczno-taneczne, w których zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz humorystyczne inscenizacje. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się pięknym występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, a także byli wzruszeni podziwiając prezentacje swoich pociech. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały dziadków pięknymi upominkami, które wykonali w przedszkolu. Zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze dziadków po raz kolejny ukazały jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.

16.01.2019

16 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy iluzjonistę, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat. Sztuczki magiczne zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcia, a wybrani asystenci osobiście brali udział w magicznych sztuczkach.

Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

14.01.2019

„Jest biedronka z muchomorkiem, przyszli także Bolek z Lolkiem,
sznur korali ma cyganka, w stroju z frędzli jest Indianka.
I balony lecą w górę, ktoś czerwony ma kapturek,
jest karnawał, dzieci tańczą, gra muzyka przebierańcom…”

Zgodnie z tradycją 14 stycznia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. W tym szczególnym dniu sala Małego Artysty zamieniła się w Tajemniczy Ogród. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane zabawami i konkursami. Na zakończenie, by uwiecznić ten wyjątkowy dzień dzieci miały możliwość pozowania w bajkowych strojach do zdjęć indywidualnych. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

04.01.2019

Na terenie naszego odbyły się warsztaty ekologiczne, których celem było propagowanie postaw ekologicznych u przedszkolaków. Zajęcia prowadził pracownik firmy RADKOM, który zapoznał dzieci z zasadami segregacji odpadów oraz recyklingiem surowców wtórnych.

18.12.2018

„Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas,
Grudniowa piękna noc przez wszystkich wymarzona,
i wokół cały świat pierzynką otuliła,
zmieniła w bajkę świat i gwiazdy zapaliła…”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role. Całemu występowi towarzyszyły wielkie pozytywne emocje.

14.12.2018

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia,
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

       Właśnie takich Magicznych Świąt, pełnych spokoju, refleksji, rodzinnego ciepła, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, wśród tych bliższych i tych dalszych spędzonych z prawdziwą miłością i szczerą radością

życzy Dyrekcja i cały Personel Przedszkola Publicznego Nr 4 im. Juliana Tuwima w Radomiu

13.12.2018

Idzie sobie przedszkolaczek
Śpiewa tańczy no i skacze,
Dziś też powód ma do śmiania
bo to dzień jest pasowania!

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

6.12.2018

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas.  Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci  prezentami.  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

5.12.2018

SPOTKANIE  Z  TRADYCJAMI  MUZYKI  RADOMSZCZYZNY 

Ziemi Radomska posiada coś, co czyni ją wyjątkową w Polsce. Mianowicie jest to żywotność tradycyjnej muzyki wiejskiej, która w dużej mierze jest muzyką do tańca. Po dziś dzień tańczy się do miejscowych dawnych melodii, czyli mazurka, oberka i polki, ale i nowszych, pochodzących z miasta: walczyk, fokstrot i tango.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z tradycjami muzycznymi i tanecznymi regionu radomskiego poszerzoną o pokaz instrumentów.Dzieci usłyszały muzykę z okolic Szydłowca .

Warsztaty  były  finansowane  przez Instytut Muzyki i Tańca ,realizowany przez Fundację Republika Radomska w ramach Projektu Akademii Kolberga 2018

29.11.2018

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Świeca marszczy złoty nos, Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok, Już w pokoju straszny tłok!
Cienie tu i cienie tam – Pewnie przyszły wróżyć nam (…)

Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Dla przedszkolaków to świetna rozrywka, połączona z przekazywaniem naszej tradycji, kultywowaniem zwyczajów i obrzędów. 29 listopada odbyły się przedszkolne „Andrzejki” – dzień wróżb     i wspólnej zabawy. Przedszkolna sala zamieniła się w magiczną krainę, do których wkroczyły wróżki. Od razu wiadomo było, ze będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Tańce przy muzyce były dopełnieniem wesołej zabawy.

26.11.2018

W poniedziałek 26 listopada przedszkolaki w budynku przy ul. Kilińskiego 20 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zapraszamy do obejrzenia relacji w mediach oraz zdjęć z tego wydarzenia:

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – TV Dami

Światowy Dzień Pluszowego Misia – CoZaDzień

23.11.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE MUCHOMORKI, JEŻYKI, WIEWIÓRKI I SKRZATY

W piątek 23 listopada przedszkolaki z grupy Muchomorki, Skrzaty, Wiewiórki i Jeżyki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „misiowej krainie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczną. Nie zabrakło również „misiowych bajek”. Dzisiejsze święto bez wątpienia przysporzyło przedszkolakom wiele radości.

21.11.2018

WYSTĘP RADOMSKIEJ ORKIESTRY WOJSKOWEJ

Dziś nasze przedszkole odwiedzili żołnierze z Radomskiej Orkiestry Wojskowej. Dzieci dowiedziały się jakie obowiązki spoczywają na orkiestrze podczas świąt narodowych, jak wyglądają oraz jakie dźwięki wydają takie instrumenty jak puzon, klarnet, bębny, perkusja czy trąbka. Nie zabrakło muzycznych zagadek, tańców oraz świetnej zabawy 🙂 🙂 🙂 Jeszcze raz wielkie brawa !!!!

13.11.2018

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

Celem głównym projektu było zmniejszenie strachu, wśród dzieci w wieku przedszkolnym, przed personelem służby zdrowia oraz podstawowymi zabiegami medycznymi. Ponadto założeniem projektu było zapoznanie przedszkolaków w sposób dostosowany do ich wieku, zasad funkcjonowania publicznie dostępnych służb medycznych w Polsce.

8.11.2018

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci z grupy LEŚNA KRAINA I TĘCZOWA KRAINA recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Zaproszeni goście – pułkownicy Wojska Polskiego opowiadali o historii Niepodległości oraz o losach lotnictwa. Akademię uświetnił występ zespołu wokalnego Orlik z Radomia.