TO SIĘ WYDARZYŁO

10.11.2020 NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„… co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno…”

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki z grupy TĘCZOWA KRAINA przygotowały dla dzieci akademię, którą odtworzyliśmy w formie elektronicznej. Dzieci zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.
Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“ – dzieci w swoich grupach odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Zapaszmy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/PrzedszkolePubliczneNr4

05.11.2020 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie,
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie”

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nasze przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych przy utworach muzycznych ze znanych bajek. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach.
Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień  miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

30.10.2020 BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

„Taki duży, taki mały może świętym być…”

Jak śpiewała grupa „Arka Noego” każdy święty chodzi uśmiechnięty. Dokładnie tak samo było dnia 29 i 30 października w naszym przedszkolu. Niebiańskie party zawładnęło całym przedszkolem, dzieci, kadra, a także pozostali pracownicy przedszkola w tym dniu zamienili się w anioły. Inicjatywa kierowana do dzieci, była okazją do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane strój. W polską tradycję bardzo mocno wpisała się uroczystość Wszystkich Świętych. Pokażmy dzieciom, że ten dzień nie jest smutny, ale radosny i kierujący nas ku Niebu.

01.10.2020 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

„Wszystkie nutki dziś wesoło podskakują sobie w koło…”

1.października świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w wielu muzycznych zabawach. Dzieci tańczyły z kolorowymi chustkami i odgadywały muzyczne zagadki (rozpoznawały instrumenty po ich brzmieniu i odgadywały znane piosenki po krótkich fragmentach). Dzieci przyniosły własne instrumenty, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z grupy. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę, słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. To był wesoły i pełen wrażeń dzień.

30.09.2020 DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!
Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale i dyplomy dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, zabawy przy muzyce i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

20.09.2020 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„ Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września  – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż  w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki zostały w tym dniu zaproszone do wspólnej, wesołej zabawy, każdy dostał upominek w postaci medalu, dyplomu lub korony, przygotowany przez swoje panie.

Wszystkim  przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.