TO SIĘ WYDARZYŁO

6.12.2018

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas.  Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci  prezentami.  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

5.12.2018

SPOTKANIE  Z  TRADYCJAMI  MUZYKI  RADOMSZCZYZNY 

Ziemi Radomska posiada coś, co czyni ją wyjątkową w Polsce. Mianowicie jest to żywotność tradycyjnej muzyki wiejskiej, która w dużej mierze jest muzyką do tańca. Po dziś dzień tańczy się do miejscowych dawnych melodii, czyli mazurka, oberka i polki, ale i nowszych, pochodzących z miasta: walczyk, fokstrot i tango.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z tradycjami muzycznymi i tanecznymi regionu radomskiego poszerzoną o pokaz instrumentów.Dzieci usłyszały muzykę z okolic Szydłowca .

Warsztaty  były  finansowane  przez Instytut Muzyki i Tańca ,realizowany przez Fundację Republika Radomska w ramach Projektu Akademii Kolberga 2018

29.11.2018

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Świeca marszczy złoty nos, Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok, Już w pokoju straszny tłok!
Cienie tu i cienie tam – Pewnie przyszły wróżyć nam (…)

Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Dla przedszkolaków to świetna rozrywka, połączona z przekazywaniem naszej tradycji, kultywowaniem zwyczajów i obrzędów. 29 listopada odbyły się przedszkolne „Andrzejki” – dzień wróżb     i wspólnej zabawy. Przedszkolna sala zamieniła się w magiczną krainę, do których wkroczyły wróżki. Od razu wiadomo było, ze będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Tańce przy muzyce były dopełnieniem wesołej zabawy.

26.11.2018

W poniedziałek 26 listopada przedszkolaki w budynku przy ul. Kilińskiego 20 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zapraszamy do obejrzenia relacji w mediach oraz zdjęć z tego wydarzenia:

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – TV Dami

Światowy Dzień Pluszowego Misia – CoZaDzień

23.11.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE MUCHOMORKI, JEŻYKI, WIEWIÓRKI I SKRZATY

W piątek 23 listopada przedszkolaki z grupy Muchomorki, Skrzaty, Wiewiórki i Jeżyki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „misiowej krainie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczną. Nie zabrakło również „misiowych bajek”. Dzisiejsze święto bez wątpienia przysporzyło przedszkolakom wiele radości.

21.11.2018

WYSTĘP RADOMSKIEJ ORKIESTRY WOJSKOWEJ

Dziś nasze przedszkole odwiedzili żołnierze z Radomskiej Orkiestry Wojskowej. Dzieci dowiedziały się jakie obowiązki spoczywają na orkiestrze podczas świąt narodowych, jak wyglądają oraz jakie dźwięki wydają takie instrumenty jak puzon, klarnet, bębny, perkusja czy trąbka. Nie zabrakło muzycznych zagadek, tańców oraz świetnej zabawy 🙂 🙂 🙂 Jeszcze raz wielkie brawa !!!!

 

13.11.2018

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

Celem głównym projektu było zmniejszenie strachu, wśród dzieci w wieku przedszkolnym, przed personelem służby zdrowia oraz podstawowymi zabiegami medycznymi. Ponadto założeniem projektu było zapoznanie przedszkolaków w sposób dostosowany do ich wieku, zasad funkcjonowania publicznie dostępnych służb medycznych w Polsce.

 

8.11.2018

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci z grupy LEŚNA KRAINA I TĘCZOWA KRAINA recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Zaproszeni goście – pułkownicy Wojska Polskiego opowiadali o historii Niepodległości oraz o losach lotnictwa. Akademię uświetnił występ zespołu wokalnego Orlik z Radomia.