7. MORSKA KRAINA

mgr Kinga Węgrzyniak
mgr Dagmara Skrok

Cześć! Nasza grupa to super dzieciaki! Niektórzy z nas skończyli już 5 lat, a więc jeszcze tylko rok i przejmiemy dumny tytuł „starszaków”.

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, wtedy najczęściej bawimy się w kąciku kuchennym, wspólnie układamy klocki, rysujemy i opowiadamy sobie ciekawe historie. Ogromną radość sprawiają nam również spacery na terenie ogrodu przedszkolnego i zabawa na świeżym powietrzu. Chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych. Bardzo dużą uwagę poświęcamy na kształcenie umiejętności samoobsługowych – jesteśmy w tym coraz lepsi. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Przed nami ważne wyzwanie – wkroczenie w świat liter i cyfr. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia.

Krótko mówiąc – nasze przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata.

Miesięczna tematyka zajęć: MAJ

1.W KRAINIE MUZYKI

2. WRAŻENIA I UCZUCIA

3. ŚWIĘTO MAMY I TATY

Miesięczna tematyka zajęć: KWIECIEŃ

1.TAJEMNICE KSIĄŻEK

2.POLSKA TO MÓJ DOM

EDUKACJA ZDALNA

DRODZY RODZICE!

W obliczu nowej rzeczywistości, związanej z epidemią, pragniemy wesprzeć Was w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Mamy mocne przekonanie, że edukacja może i powinna trwać nadal. Zależy nam na poczuciu, że nie zostawiamy Was i naszych cudownych przedszkolaków samych. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy dla Was. Działamy i przygotowujemy propozycje do inspirujących zabaw z dziećmi tak, aby mogły one, kiedy zaistnieje chęć podjąć naukę poprzez zabawę.

Drodzy Rodzice w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z wychowawcami grupy poprzez portal oświatawradomiu.pl

Pamiętajcie, że jesteśmy do dyspozycji i pragniemy wspierać Was i naszych wychowanków w tym trudnym okresie.

​Propozycje zadań i aktywności:

PONIEDZIAŁEK 29.03.2021

2. ŚWIĘTA ZA PASEM

3. ŚWIĄTECZNE TRADYCJE

Miesięczna tematyka zajęć: LISTOPAD

1. Jesienna pogoda (T, t jak tata)

2. Zwierzęta domowe (DD, d jak dom)

3. Zimno, coraz zimniej (y-domy)

4. Kim będę, gdy dorosnę?

1.Dary jesieni (A, a jak ananas)

2. Dbamy o zdrowie (I, i jak igła; 2)

3. Zabawy na jesienne wieczory (E, e jak elf)

4. Jesienią w parku i w lesie